Category Archives: Zdraví

Příznaky, které v těhotenství nikdy neignorujte: Může jít o vážnou věc!

Těhotenství nás umí pěkně potrápit. Mnohé překvapení přináší zejména ženám, které jsou těhotné poprvé. Naštěstí, většinou jde o ty příjemné – jako jsou pohyby miminka, fotografie a videa ultrazvuku, tlukot srdíčka. Ne každé těhotenství je však ideální!

Kdy je třeba vyhledat lékaře a kdy netřeba panikařit? Zde je několik příznaků, které určitě neignorujte. Některé například nemusí být v začátcích těhotenství nebezpečné, ale při konci už ano a zase naopak. Proto...

Read more

Pohyby plodu: první kroky dítěte

Pohyby plodu: první kroky dítěteMalý krok pro lidstvo… a velký krok pro nastávající rodiče. Až do prvního pořádného kopnutí děťátka v břiše, představuje těhotenství více či méně rozmazaný obraz na ultrazvuku. Po prvním pořádném pohybu žena konečně cítí, co se děje: v břiše jí roste malý človíček!

Kdy cítit první pohyby dítěte?

Plod se pohybuje od osmého týdne těhotenství. Je však ještě příliš malý a příliš slabý na to, aby tyto pohyby těhotná žena zaznamenala. Mezi 18. a 20. týdnem těhotenství...

Read more

Bylinky podporující plodnost

bylinkyPo detoxikaci organismu může být zahájena bylinná terapie. Existuje několik bylin, které mohou stimulovat plodnost.

Kontryhel

Kontryhel, je obecně považována za ženskou bylinku. Má hormonální efekt, který pomáhá při luteálním nedostatku. Kontryhel může být užívána buď jako čaj nebo je lepší než tinktura (z lékárny), která je základem pro kúru na zvýšení plodnosti.

Bylinná tinktura Femina obsahuje kromě kontryhelu i šalvěj, měsíček, hluchavky a libeček. Napomáhá...

Read more

Bylinky podporující plodnost

bylinkyBazalka, kakost luční nebo kontryhel? Ne vždy je nutné používat chemii. Poradíme vám, které bylinky mohou podpořit plodnost přirozeně… Někdy nechávají vysněné děti na sebe dlouho čekat. Ovšem ne každá žena, která chce dítě, chce hned přistupovat k chemikáliím. A ani to nemusí být nutné, protože i příroda nabízí cenné poklady – bylinky. Expertka na bylinky Miriam Wiegel delší dobu sbírala znalosti o léčivých rostlinách. Její doporučení zní: „Před tím, než začnete...

Read more

Vtipně o sexu: Co jste dosud nevěděli?

Vtipně o sexu: Co jste dosud nevěděli?

Sex ne jaderná fyzika či supervážna věc, na kterou je třeba jít jen rozumem. Je i zábavou, a to při samotném praktikování i při mluvení o něm. Statistiky ukazují, že na sex přijde denně řeč hned vícekrát, proto jsme si pro vás připravili pár zajímavých zjištění. Vybírali jsme z toho vtipnějšího soudku a věříme, že takové fakta se někdy sejdou. Nebo ne?

Vtipně o sexu: Co jste dosud nevěděli?

Vtipně o sexu: Co jste dosud nevěděli?

Stomilionové sexování
Z času na čas si každý v hlavě počítá vlastní...

Read more