Terasa v zimě: Je opravdu nepoužitelná?

Terasa, společenské centrum domu, které je v provozu výlučně během teplých měsíců. Pěkné vzpomínky spojené s terasou nám ale nedají, abychom s ní něco zajímavého nevymysleli i v zimě. Nepřijdeme její zastřešením v létě o vzácné slunce?

Potřeba terasy
V souvislosti s terasou se vzpomíná i prodloužená obývák. Propojení interiéru s exteriérem si žádá stále více investorů. Dlouhé sezení v práci v záplavě počítačů, které produkují množství elektrosmogu, jsme rádi, pokud se nám vyskytne alespoň nějaký kontakt s přírodou. Potřebujeme ji jako sůl. Terasu včetně přírody.

Věcí fantazie
V zimě sice zeje prázdnotou, ale alespoň ji občas navštíví pes, kočka či ptáci. Zahradní nábytek zatím trpělivě čeká odložen v garáži na příchod jara. Prázdná terasa slouží pro stavění sněhuláka nebo ji objeví děti a udělají si z ní improvizované divadelní pódium. Volná plocha nám dává prostor přemýšlet o ní jinak.

Rychlý přechod
Pravidelná údržba se pozitivně odrazí na čistotě uvnitř. Ani během zimy nezabráníme jednotlivým členům rodiny, aby nechodili v dešti či v sněhu dovnitř přes dveře vedoucí z obýváku na terasu. Aby využít terasu celoročně můžeme ji přeměnit na zimní zahradu. Zasklení a zastřešení terasy nám pomůže lépe ji využít.

Výborná alternativa
Se zimními zahradami jakoby se roztrhl pytel ve Velké Británii a ve Francii. Proměna prostoru pod širým nebem na jakousi obývák číslo dvě s nádechem skleníku se jeví jako praktické řešení. Dobrá orientace na světové strany zajistí, abychom si mezi pěkným zařízením přišli i v zimě na své.