Jak se ubytovat levně na Silvestra

Chystáte se s kamarády, či rodinou vypadnout na Silvestra někam na chatu do hor? Pokud ano, máme pro Vás tip jak si zajistit levné ubytování.

Ubytování hledejte dostatečně brzy

Silvestr je neobsazovanější termín v roce, proto je ideální rezervovat chatu, či jiné ubytování už v jarních a letních měsících. Pokud necháte hledání na podzimní měsíce, bude váš výběr značně zúžený. V listopadu a prosinci už budete muset mít opravdové štěstí, abyste našli vhodnou a volnou chatu za dobrou cenu. Čím větší parta jste, tím rané začněte s hledáním.
Na co se při hledání chaty připravit?

Na větší cenu za pobyt, ale to je každému jasné. Je však také očekávat, že mnoho majitelů chat vyžaduje na Silvestra minimální pobyt na několik dní. Často je to například až na 5 nocí. Na Silvestra se často platí jednotná cena za celou chatu, či jiný ubytovací objekt, takže čím více lidí, tím lepší cena na osobu. A také se třeba připravit na placení zálohy, takže raději s sebou na chatu vezměte více hotovosti. V neposlední řadě počítejte s tím, že cena za chatu se o pár eur zvýší o rekreační poplatek, ten se však pohybuje pouze v minimálních částkách.