Formální svatba

Formální svatba

Asi nejdůležitější volbou, na které stojí svatební přípravy je výběr stylu celé svatby. V podstatě existují tři kategorie svatby: formální, poloformálna a neformální. Charakter svatby se určí na základě výběru místa pro svatební obřad, velikosti stolů a stylu svatební hostiny, počtem svatebčanů, časem, v němž se svatba koná.

Kde se koná svatební obřad?

Místem formálního obřadu je většinou kostel nebo velký soukromý pozemek.

Jaký společenský oděv se vyžaduje?

Nevěsta a její družičky mají dlouhé oděvy formálního střihu a ženich se svatebčany jsou v oblecích nebo žaketu. Dámská část pozvaných hostů je oblečena v elegantních šatech při svatbě přes den a v koktejlových šatech v případě, že se svatba koná večer. Pozvaní pánové mají tmavé obleky a kravaty při denní a smokingy při večerní svatbě. K nejformálnější etiketě patří bílá kravata.

Kolik je svatebčanů?

Ženich i nevěsta mají obyčejně každý od 4 do 10 svatebčanů.

Jak vypadá svatební hostina?

Formální svatba obvykle sestává z několika hodů a koktejlové baru. Pozvánky jsou bohatě zdobené, místnost také. Svatebčané přicházejí na místo limuzínou ao hudbu do tance se stará orchestr nebo živá kapela.

Jaký společenský oděv se vyžaduje?
Pro poloformálni svatbu jsou nevěsta a její družičky oblečeni do dlouhé baleríny, připadne jiné šaty méně formálního střihu. Ženich s „družinou“ je oblečen do šedého nebo černého obleku a kalhot s proužky přes den a vycházkového obleku, vesty s černými kalhotami pro večerní svatbu. Přítomné pozvány dámy jsou oblečené v elegantních šatech přes den a v koktejlových šatech večer. Jejich mužský partneři nosí tmavé obleky pro obě příležitosti.

Tradiční svatba

Tradiční svatba