Dětské náušnice

Dětské náušnice jsou také velmi oblíbeným kouskem ze šperků pro děti, protože je to takový typ šperku, které dítě ani neví, že má na sobě. Proto se dítě obvykle cítí velmi pohodlně i když je má na sobě.

Nejlepší čas na propíchnutí ouška dítěte je mezi prvním až třetím rokem dítěte. Propíchnuta dírka na oušku má být monitorována denně asi měsíc poté, co bylo ouško propíchnuté, abyste zkontrolovali jakékoliv příznaky infekce nebo alergie.

Náušnice pro velmi malé děti jsou většinou z jednoho kovu. Tvar dětských náušnic bývá zaoblený, tupý a nejvíce preferované je klasické zapínání na klapku, puzeta – resp. zapichovací náušnice nejsou pro malá holka na nošení vhodné.

V nedávných módních trendech dívčí náušnice obsahují malý kamínek, drahokam např. jako – rubíny, smaragdy, diamanty a sladkovodní perly. Pokud má dítě tendenci manipulovat s náušnicemi, pro jistotu se náušnicím raději vyhněte.

Dětské náušnice by měli mít pevné klasické zapínání nebo šroubovací zapínání. Šroubovací zadní část náušnice by měla být také zaoblená, aby se tím zabránilo poranění kůže. Zapínání by nemělo být příliš těsné, aby nestískalo příliš ouško, ale na druhou stranu musí být pevně držet náušnici na uchu. Dlouhé nebo těžké náušnice by malé princezničky určitě neměli nosit, protože je to nesmyslné ať už z funkčního, ale i estetického hlediska.

Dětské náušnice musí být za každou cenu hypoalergenní. Dětská kůže je příliš citlivá na to, aby se s ní hazardovali.

Dětské náušnice by měly být také zářivé, veselé, vizuálně přitažlivé, aby děti stimulovaly. Je to skvělým nápadem, zkombinovat dětské šperky se šperky matky. Je to roztomilé a navíc dodává celé věci i sentimentální rozměr. Nicméně nepřehánějte to s příliš drahými šperky pro děti, dítě by je mohlo ztratit nebo poškodit.